KREDİ KAYIT BÜROSU HAKKINDA

Kredi Kayıt Bürosu (KKB), sektörün önde gelen 9 bankasının ortaklığı ile 11 Nisan 1995 tarihinde kurulmuştur. KKB’nin; bankalar, tüketici finansman şirketleri, leasing, ve sigorta şirketleri olmak üzere hem Risk Merkezi hem de kendi üyelerini içeren 200’ün üzerinde üyesi bulunmaktadır. KKB’nin temel fonksiyonu; üyelerinden topladığı müşteri bilgilerini birleştirip kredi risk yönetim süreçlerinde kullanılmak üzere yine üyeleri ile paylaşması şeklindedir.

HAYAL EDİN GERÇEKLEŞTİRELİM

Kredi Kayıt Bürosu, gençlerin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmeleri, toplumsal ihtiyaçları fark etmeleri ve bu alanlarda harekete geçmelerini sağlamak amacıyla Türkiye genelinde tüm üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini alan öğrencilerin ve yurtdışında üniversite öğrenimi gören tüm Türk öğrencilerin katılımına açık olan “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal sorumluluk proje fikir yarışmasını Ocak 2014 itibarıyla başlattı.

Yarışma 2019 yılında Çevre, Eğitim, Finansal Okuryazarlık, Kültür Sanat, Sağlık, Spor, Teknoloji ve Toplumsal alanlardaki yenilikçi fikirlere odaklanarak Sosyal İnovasyon Fikir yarışması konseptiyle yepyeni bir çizgiye taşındı. 2020 yılında sosyal inovasyonu merkezine alan yarışmaya finansal teknoloji, sağlık ve tarım alanında proje fikirleri geliştiren üniversite öğrencileri yenilikçi fikirleriyle katılabilecek.

 1. Yarışmanın 7. Dönemi Sona Erdi

  Nisan 27, 2020

  Hayal Edin Gerçekleştirelim'de öğrencilerin sosyal inovasyon projeleri ödüllendirildi. 

 2. 7. Dönem Başladı

  15 Ekim 2019

  Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışmasının sosyal inovasyon çizgisine taşınan yeni dönemi başladı.

 3. Yarışmanın 6. Dönem Kazananları Ödülleri ile Buluştu

  Nisan, 2019

  Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının altıncı dönemi sona erdi. Tüm kazananlar ödül töreninde ödülleri ile buluştu.

 4. Yarışmanın 6. Dönemi Başladı

  Eylül 15, 2018

  Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının altıncı dönemi başladı.

 5. Yarışmanın 5. Dönemi Sona Erdi

  Nisan, 2018

  Kazananlar ödülleri ile buluştu.

 6. 5.Dönem Başladı

  Ekim 2, 2017

  Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının beşinci dönemi başladı.

 7. Sosyal Medya Oylaması

  Nisan 10 – 21, 2017

  Yarışmanın dördüncü döneminde ilk 30’a giren projeler sosyal medya üzerinden halk oylamasına sunuldu ve Sosyal Medya Birincisi belirlendi.

 8. 4. Dönem Başladı

  Kasım 1, 2016

  Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının dördüncü dönemi başladı.

 9. 3. Dönem Ödül Töreni

  Nisan 26, 2016

  Yarışmanın üçüncü dönem kazananları İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende ödülleriyle buluştu.

 10. Sosyal Medya Oylaması

  Nisan 8-22, 2016

  Yarışmanın üçüncü döneminde ilk 30’a giren projeler sosyal medya üzerinden halk oylamasına sunuldu ve Sosyal Medya Birincisi belirlendi.

 11. Jüri Toplantısı

  Nisan 5, 2016

  Projeler, Sivil Toplum Gönüllüsü İbrahim Betil, Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Yasemin Salih, İletişim Uzmanı Fügen Toksü, İş Kadını ve Sosyal Girişimci Özlem Denizmen, Öğretim Görevlisi, Gazeteci ve Yazar Fatoş Karahasan, Oyuncu Senarist Can Yılmaz ve KKB Genel Müdürü Kasım Akdeniz’in yer aldığı jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

 12. Jüri Toplantısı

  Aralık 1, 2015

  Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk proje fikir yarışmasının üçüncü dönemi başladı.

 13. 2. Dönem Ödül Töreni

  Mayıs 6, 2015

  Yarışmanın ikinci dönem kazananları İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende ödülleriyle buluştu.

 14. Sosyal Medya Oylaması

  Nisan 10-24, 2015

  Yarışmanın ikinci döneminde ilk 30’a giren projeler sosyal medya üzerinden halk oylamasına sunuldu ve Sosyal Medya Birincisi belirlendi.

 15. Jüri Toplantısı

  Nisan 2, 2015

  Projeler, Sivil Toplum Gönüllüsü İbrahim Betil, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Vahap Munyar, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fügen Toksü, İş Kadını ve Sosyal Girişimci Özlem Denizmen, CNN Türk Ekonomi Direktörü Emin Çapa ve KKB Genel Müdürü Kasım Akdeniz’in yer aldığı jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

 16. 2.Dönem Başladı

  Ocak 12, 2015

  Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk proje fikir yarışmasının ikinci dönemi başladı.

 17. 1. Dönem Ödül Töreni

  Haziran 5, 2014

  Tüm kategorilerde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 18. Sosyal Medya Oylaması

  Mayıs 12-17, 2014

  İlk 18 olarak dereceye giren projeler sosyal medya üzerinden halk oylamasına sunuldu ve Sosyal Medya Birincisi belirlendi.

 19. Sosyal Medya Oylaması

  Mayıs 7, 2014

  Projeler Sivil Toplum Gönüllüsü İbrahim Betil, Televizyoncu Okan Bayülgen, Milliyet Gazetesi Yazarı Abbas Güçlü, Sabah Gazetesi yazarı Şelale Kadak, KKB Genel Müdürü Kasım Akdeniz, Image halkla ilikiler başkanı Canan Noyan ve ARPR Kurucu Ortağı Arzu Çekirge Paksoy’un katılımıyla yapılan jüri toplantısında değerlendirildi.

 20. Hayal Edin Gerçekleştirelim Başladı

  Şubat 6, 2014

  Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk proje fikir yarışmasının birinci dönemi Şubat 2014 tarihinde başlatıldı.

 21. Proje Fikri Ortaya Çıktı

  Aralık 11, 2013

  Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk proje yarışmasının fikri ortaya çıktı ve gerçekleştirmek üzere çalışmalar başlatıldı.

HAYAL EDİN GERÇEKLEŞTİRELİM FİKİR HAVUZU

Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal inovasyon fikir yarışmasının geçmiş yıllarında dereceye giren fikirleri inceleyebilirsin.